Anasayfa Uzaktan Eğitim Moda Tasarım  Moda Tasarım Kursu 3D Moda Tasarım Kursu Stilistlik Kursları Elde çizim Stilistlik Bilgisayarlı Sitilistlik 3D Bilgisayarlı Stilistlik Kursu Elde Modelistlik Modelistlik Bilgisayarlı Modelistlik 3D Modelistlik Kursu Gerber v8 kursu Assyst kursu Ayakkabı Modelistliği 3D  Ayakkabı modelistliği Çanta Aksasuar Modelistliği Desinatör Desinatörlük Kursu Dokuma Desinatörlüğü Nakış Desinatörlüğü Triko Desinatörlüğü Halı Desinatörlüğü Etiket  Desinatörlüğü Baskı Desinatörlük Submilasyon  desinatörlüğü Rotasyon baskı Pano baskı Transfer Baskı desinatörlüğü Eşarp desinatörlüğü Dijital Baskı Grafikerlik Photoshop Kursu Corel Draw Kursu illustrator Kursu Biçki Dikiş Dikiş Nakış Kursu Takı Tasarım Taş Dizim Grafikerliği Abiye Gelinlik Kursu Dijital Fotografçılık Fashion Studio Kursu Kumaş Giydirme Desen Raportlama Desen Tasarımı Renk Varyant Renk bilgisi kursu İnteraktif ders Modelistlik nedir Modelistlik Çizimleri Modelistlik Kalıpları Modelistlik Kaynak Kitapları Modelistlik İş Arama Stilistlik Nedir Stilist Kimdir ? Stilistlik Programları Stilistlik Çizim Trentleri Stilist çizimleri Stilistlik Çizim Programları Stilistlik İş İlanları  Stilistlik Kaynak Kitapları Desinatörlük Nedir Desinatörlük iş kariyer Moda Tasarım Çizimleri Moda Tasarım Programları Moda Teknik Danışmanlık Ders saatleri Kursiyer rehberi Genel bilgi Güncel Bilgi Sayfası Hocanın Günlüğü Ders ve Sohbet Odası iletişim-Ulaşım Dünya grafik Kroki Dünya grafik video ulasim

Desinatörlük kursu

Desinatörlük kursu Tanımı

          Desinatörlük Tanımı : Desinatör, kökeni İngilizce olan “designer” kelimesinden geçmedir. Tasarım, model gibi işlerde modelleme ve tasarlama yapan kişiye verilen addır.

Desinatörlük olarak kullanıldığı yerler de mevcuttur. Çoğu meslek okullarının grafik bölümlerinde ana ders hocalarının aldığı ünvan olarakta bilinir. Tekstil sanayisinde yoğunlukta kullanılmaktadır. Eski kullanımını kaybetmiştir.Desinatörlük taslak olarak çalışan ve modelleme yapan kişiye verilen isim olduğu için, grafikerlik ile karıştırılmamalıdır. Grafikerler tasarımı baştanda yapabilirler fakat desinatörlerin ve fikir babalarının ürünlerini hazır hale getirirler.           

          Desinatörlük kursu : Dokuma Desinatörlüğü;dokuma mantığı ,kumaş ayrımları (armürlü ,jakarlı )ve dokumaprogramında sıfırdan bir desen oluşturarak artistik bir çizimin üzerine giydirilip makineden de alınabilmektedir.

 BASKI DESİNATÖRLÜĞÜ (Empirme) Dünya Grafik Eğitim Merkezi’nde baskı desinatörlüğü; emprime (parça baskı ), metraj, rotasyon, filimduruk ve pano baskı noktasında Türkiye’deki desinatörlük eğitiminin %65-70 yakınını vermiş bir kurumdur. Eğitim olarak ilk önce baskı  mantığı ve serigrafi mantığı en ince  ayrıntısına kadar anlatılır. Photoshop, Corel Draw, renk ayrımlarını otomotik yapan bazı işlevi büyük yardımcı programlarda bulunmaktadır.  programlarında renk ayrımı , tram değerleri, baskı teknikleri (6 adet baskı tekniği) ve sadece Photoshop  programında ayrı renk ayrımı gösterilmektedir.

           Nakış Desinatörlüğü:Nakış kursu, nakış desinatörlüğü, Dünya Grafik Eğitim Merkezi’nde nakışın ilk önce mantığı ile başlar. Aplikesi, çin iğnesi, dekoratif dikişi pul payeti, kordonesi ve süzenesine kadar kaç vuruş olacağı, maliyetine kadar verilmektedir. Nakışın mantığı verildikten sonra Türkiye ‘de nakışçılar tarafından %55 oranında kullanılan EOS COMPUCON programı gösterilmektedir.

Triko Desinatörlüğü : trikonun mantığı verilmekte bilgisayar programında uygulamalı gösterilmekte ve bilgisayar programında bir desenin bütün örülmüş similasyon haline kadar , bir resimin ve ya artistik çizimin üstüne giydirip bütün yönüyle 3boyutlu olarak görülmesine kadar tüm evreler uygulamalı olarak gösterilir.

 Kurumumuzda Easy Knit programı , el triko makinesi ve römeyöz bılunmaktadır. Bu eğitim Triko Desinatörlüğü için gelenlere hem de moda tasarım bölümüne gelenlere verilmektedir.

 Desinatörlük kursu - Eğitmenlerimiz

Bilgisayar, Moda tasarım, eğitm alanlarında uzun yıllar çalışmış ve tecrübelidir.

Eğitmenlerimiz; alanında birikim ve bilgisi olan, bilgisini öğrenciye aktarma yetisine sahip, kendisini ve öğrenciyi motive eden, başarılı eğitmenlerdir.

Desinatörlük kursu - Eğitim Yeri

Eğitimlerimiz; klimalı, projektörlü,  sınıflarda yapılır.

Desinatörlük kursu - Eğitim Şekli

Eğitimlerimizi, grup'lara katılarak veya özel ders olarak alabilirsiniz.

Desinatörlük kursu - Eğitim Zamanı

Grup eğitimlerimizde; haftalık olarak belirlenen sürelerde eğitim yapılır.

Özel eğitimlerimizde; kendi zamanlarınıza uygun olarak eğitim alabilirsiniz.

Desinatörlük kursu - Planlanan Eğitim Tarihleri

Dünya grafik Desinatörlük kursunu arayınız.

Desinatörlük kursu

MODA TASARIM

Günümüzde artık kalemle çizim tasarıma malesef rağbet edilmemektedir. Photoshop Corel gibi programlar etkin kullanılmaktadır, fakat artık onların yerine 3Boyutlu programlar ön plana cıkmakta ve kısa sürede tasarımlar yapılabilmektedir.

Bununla ilgili videoyu yantaraftaki panelde izleminizi tavsiye ederim


DOKUMA DESİNATÖRLÜĞÜ...
Merhaba Dünya grafik eğitim merkezine Hoşgeldiniz... Moda tasarım, Bilgisayarlı Modelistlik, Gerber, Assyst, Stilistlik, 3d Moda tasarımı, Desinatörlük, Dikiş nakış, baskı eğitimlerini online olarak vermekteyiz. Online hizmetimiz bizim bilgisayarımızdaki ekran görüntüsü sizin bilgisayarınızda. Bir tuşa basınca siz bizim ekranımızı görüyorsunuz, bir tuşa basınca biz sizin ekranızı görüyoruz. Aynı mausu kullanıyoruz. Sesli ve görsel görüşüyoruz. Ders anında soru sorup cevabını alabiliyorsunuz. Ders tekrarlarını ileri geri alarak izleye biliyorsunuz. Ders notlarını bilgisayardan alabiliyorsunuz. Bilgisayarda yaptığın çalışmaları hocana göstererek değerlendirme yapmasını isteyebiliyorsunuz. İş hayatına girdiğinde takıldığında sormak istediğin soruları bir şifre ile bağlanıp hocanızdan sorup yardım alabiliyorsunuz.  Yol sıkıntısı yok, yol ücreti yok. Esnek zamanlı eğitim. İşten eve gelip dinlenip yemeğini yiyip çayını al geç bilgisayarın karşısına, bir şifreyle bağlan dersine. Sen kursa gitme, kurs ve hocan sana gelsin. Senet sözleşme yok, ilk iki ders ücretsiz. Misafir olarak ilk iki dersi aldıktan sonra dersi beğendiniz ise ilk taksiti ödeyip başlıyorsunuz. Bir ay sonra ödeme zamanı geldiğinde; kursunuzdan, eğitiminizden memnunsanız ödeme yapıyorsunuz, memnun değilseniz, ödeme yapmıyorsunuz. İşte eğitimine ve hizmetine, güvenme budur. Diğer kurslar gibi sıra senetler imzalatıp ister beğen, ister beğenme, ister gel, ister gelme, ödeyeceksin yok. Beğendiğin verim aldığın eğitimin parasını ödüyorsun.    Lütfen online dersimize misafir olarak katılmanızı bekliyoruz.    İlk iki dersimiz ücretsizdir bekliyoruz...                         Dünya Grafik Eğitim Merkezi Online Hizmet.                                                                                                                   
Dünya Grafik eğitim merkezindeki tüm dersler, Ücretsiz olarak facebook gurubumuzda mevcuttur. Lütfen üye olun. Dünya Grafik eğitim merkezindeki tüm dersler, Ücretsiz olarak Youtube kanalımızda mevcuttur. Lütfen abone olun.

          Şimdiye kadar dünya grafik eğitim merkezinden eğitim almış, veya almak istemiş fakat belli gerekcelerden dolayı eğitim alamamış, maddi imkansızlıklar veya sağlık sorunları sebebi ile kısacası  her nesebeble olursa olsun,  derslere katılamamış, veya katılmış yarım bırakmış, ama derslerinin eksik olduğunu düşünen, veya eğitim almış ama eğitimlerini tekrar hatırlamak üzere ihtiyaç duyan tüm eski öğrencilerimize koşulsuz olarak açık davettir. Aşağıdaki (lütfen dikkat) bölümündeki linkleri tıklayarak dünya grafik eğitim merkezinin tüm eğitimlerini artık ücretsiz olarak internet üzerinden youtube kanalımız ve facebook  gurubumuzda yayınlanmaktadır. Bu davete  katılmanızı sizlerden bekliyorum… Kimin eğitim konusunda eksiği varsa buyursun alsın… Rabbim hayırlı etsin inşallah…                                                                                                                                                                           

                                                                                                                                                                                                                                               

Dünya grafik ailesinden açık çağrı Mustafa Yazıcıoğlu