Anasayfa Uzaktan Eğitim Moda Tasarım  Moda Tasarım Kursu 3D Moda Tasarım Kursu Stilistlik Kursları Elde çizim Stilistlik Bilgisayarlı Sitilistlik 3D Bilgisayarlı Stilistlik Kursu Elde Modelistlik Modelistlik Bilgisayarlı Modelistlik 3D Modelistlik Kursu Gerber v8 kursu Assyst kursu Ayakkabı Modelistliği 3D  Ayakkabı modelistliği Çanta Aksasuar Modelistliği Desinatör Desinatörlük Kursu Dokuma Desinatörlüğü Nakış Desinatörlüğü Triko Desinatörlüğü Halı Desinatörlüğü Etiket  Desinatörlüğü Baskı Desinatörlük Submilasyon  desinatörlüğü Rotasyon baskı Pano baskı Transfer Baskı desinatörlüğü Eşarp desinatörlüğü Dijital Baskı Grafikerlik Photoshop Kursu Corel Draw Kursu illustrator Kursu Biçki Dikiş Dikiş Nakış Kursu Takı Tasarım Taş Dizim Grafikerliği Abiye Gelinlik Kursu Dijital Fotografçılık Fashion Studio Kursu Kumaş Giydirme Desen Raportlama Desen Tasarımı Renk Varyant Renk bilgisi kursu İnteraktif ders Modelistlik nedir Modelistlik Çizimleri Modelistlik Kalıpları Modelistlik Kaynak Kitapları Modelistlik İş Arama Stilistlik Nedir Stilist Kimdir ? Stilistlik Programları Stilistlik Çizim Trentleri Stilist çizimleri Stilistlik Çizim Programları Stilistlik İş İlanları  Stilistlik Kaynak Kitapları Desinatörlük Nedir Desinatörlük iş kariyer Moda Tasarım Çizimleri Moda Tasarım Programları Moda Teknik Danışmanlık Ders saatleri Kursiyer rehberi Genel bilgi Güncel Bilgi Sayfası Hocanın Günlüğü Ders ve Sohbet Odası iletişim-Ulaşım Dünya grafik Kroki Dünya grafik video ulasim

 BİLGİSAYARLI MODELİSTLİK

 Kurumumuzda Türkiye ‘de en çok kullanılan Gerber programı verilmektedir.  Gerber ‘den sonra Türkiye ‘de en çok kullanılan program Assyst programıdır.Kurumumuzda Assyst eğitimi de interaktif ve model uygulamalı olarak bir ders dahilinde eğitimi verilmektedir.Yani kurumumuza başvurduğunuz zaman Gerber v8 hem de Assyst, ayrıca 3d modelistlik programı alma şansına sahip olacaksınız. Bilgisayarlı modelistlikteki en önemli püf nokta en çok kullanılan kalıp programını bilmektir. Birinci önceliğiniz bu olmalıdır. İkinci önceliğiniz ise eğitim veren kurumun verdiği eğitimin içeriği ve altyapısıdır.

Gözden kaçmaması gereken birinci nokta  diğer kurslar 1 tane program gösterirken kurumumuz 3 tane program verdiğinin bilinmesidir. İkinci önemli nokta ise; hazır kalıbı dijit edip  serileme ve pastalını gösterip bilgisayarlı modelistliği maalesef bu şekilde eğitimini veren kurumlar var. Kurumumuzda sıfırdan bir baz kalıbı riga takımı kullanmadan bilgisayarda kalıbını oluşturup istediğiniz modeli uygulayıp ister etek ister astarlı ceket tamamını bilgisayar ortamında kalıbını çıkarma imkanına sahipsiniz.

Bilgisayarlı modelistlikte gösterilen programların tamamı interaktif ders sistemleri ile desteklenmektedir.Yani aldığınız eğitim için tekrar hocanıza gitmeye gerek yok.Kabin sistemi ile görmüş olduğunuz dersi tekrar tekrar hem görsel hem de işitsel olarak izleme imkanına sahipsiniz.

Kurumumuzda elde kalıpla bilgisayarlı modelistlik aynı anda  verilmektedir. Başka kurumlardaki gibi son iki ayda değil kursun başında birbirini tamamlayarak verilen bir eğitim mevcuttur.

Elde etek kalıbı çıkartırken kağıdın üzerine çizdiğiniz her kalıbı bilgisayardaki Gerber programı ile aynısını yapmak eğitimi verimli ve tamamlayıcı hale getirir. Bilgisayarlı modelistliği kursun son iki ayına bırakmak ise ancak kursun işine gelmektedir.

Bir de elde kalıbı bilmeyen bilgisayarda kalıbı bilmez diye bir söylem var. Eğer kalıp programı ile modelistliğin inceliğini anlatırsanız gerek olmadığını görürsünüz.Bu noktaya dikkat edilmelidir.

Bilgisayarlı Modelistlik dediğimiz zaman birçok program aklımıza gelmektedir. Bu programlar içerisinde en çok kullanılan programlar Gerber, Lectra, Assist diye devam eden programlardır.Bizim kurumumuzda uygulanan sistemde, Gerber ve Assist programları beraber verilmekte olup; isteyenlere ayrı ayrı da eğitimi gösterilmektedir.

       Ama ağırlıklı olarak derslerimizde uyguladığımız program Gerber programı olup, Gerber v8 versiyonunu ve üst versiyonlarını eğitimini  vermekteyiz. Biz programı verirken ve uygulamasını gösterirken bütün menülerine kadar ayrıntılı olarak neyin ne işe yaradığını menü menü anlatıyoruz.  sonra da bunların tamamen uygulamalı olarak etekten pantalona  ceketten iç giyime bütün teknik alt yapısını, sıfırdan baz kalıbı çıkartılmasına kadar acumark gerber v8 de ayrıntılı olarak anlatıyoruz.

Gerberin içerisinde bulunan ve modelistin işlerini çok kolaylaştıran teknik konuların içeriklerine, parametre ayarlarına, bütün ayar sistemlerinin nasıl olması gerektiğine kadar hepsi ayrıntılı olarak gösterilmektedir.

BİLGİSAYARLI MODELİSTLİK
Merhaba Dünya grafik eğitim merkezine Hoşgeldiniz... Moda tasarım, Bilgisayarlı Modelistlik, Gerber, Assyst, Stilistlik, 3d Moda tasarımı, Desinatörlük, Dikiş nakış, baskı eğitimlerini online olarak vermekteyiz. Online hizmetimiz bizim bilgisayarımızdaki ekran görüntüsü sizin bilgisayarınızda. Bir tuşa basınca siz bizim ekranımızı görüyorsunuz, bir tuşa basınca biz sizin ekranızı görüyoruz. Aynı mausu kullanıyoruz. Sesli ve görsel görüşüyoruz. Ders anında soru sorup cevabını alabiliyorsunuz. Ders tekrarlarını ileri geri alarak izleye biliyorsunuz. Ders notlarını bilgisayardan alabiliyorsunuz. Bilgisayarda yaptığın çalışmaları hocana göstererek değerlendirme yapmasını isteyebiliyorsunuz. İş hayatına girdiğinde takıldığında sormak istediğin soruları bir şifre ile bağlanıp hocanızdan sorup yardım alabiliyorsunuz.  Yol sıkıntısı yok, yol ücreti yok. Esnek zamanlı eğitim. İşten eve gelip dinlenip yemeğini yiyip çayını al geç bilgisayarın karşısına, bir şifreyle bağlan dersine. Sen kursa gitme, kurs ve hocan sana gelsin. Senet sözleşme yok, ilk iki ders ücretsiz. Misafir olarak ilk iki dersi aldıktan sonra dersi beğendiniz ise ilk taksiti ödeyip başlıyorsunuz. Bir ay sonra ödeme zamanı geldiğinde; kursunuzdan, eğitiminizden memnunsanız ödeme yapıyorsunuz, memnun değilseniz, ödeme yapmıyorsunuz. İşte eğitimine ve hizmetine, güvenme budur. Diğer kurslar gibi sıra senetler imzalatıp ister beğen, ister beğenme, ister gel, ister gelme, ödeyeceksin yok. Beğendiğin verim aldığın eğitimin parasını ödüyorsun.    Lütfen online dersimize misafir olarak katılmanızı bekliyoruz.    İlk iki dersimiz ücretsizdir bekliyoruz...                         Dünya Grafik Eğitim Merkezi Online Hizmet.                                                                                                                   


BİLGİSAYARLI MODELİSTLİK ATLET

MODA TASARIM

Günümüzde artık kalemle çizim tasarıma malesef rağbet edilmemektedir. Photoshop Corel gibi programlar etkin kullanılmaktadır, fakat artık onların yerine 3Boyutlu programlar ön plana cıkmakta ve kısa sürede tasarımlar yapılabilmektedir.

Bununla ilgili videoyu yantaraftaki panelde izleminizi tavsiye ederim

Dünya Grafik eğitim merkezindeki tüm dersler, Ücretsiz olarak facebook gurubumuzda mevcuttur. Lütfen üye olun. Dünya Grafik eğitim merkezindeki tüm dersler, Ücretsiz olarak Youtube kanalımızda mevcuttur. Lütfen abone olun.

          Şimdiye kadar dünya grafik eğitim merkezinden eğitim almış, veya almak istemiş fakat belli gerekcelerden dolayı eğitim alamamış, maddi imkansızlıklar veya sağlık sorunları sebebi ile kısacası  her nesebeble olursa olsun,  derslere katılamamış, veya katılmış yarım bırakmış, ama derslerinin eksik olduğunu düşünen, veya eğitim almış ama eğitimlerini tekrar hatırlamak üzere ihtiyaç duyan tüm eski öğrencilerimize koşulsuz olarak açık davettir. Aşağıdaki (lütfen dikkat) bölümündeki linkleri tıklayarak dünya grafik eğitim merkezinin tüm eğitimlerini artık ücretsiz olarak internet üzerinden youtube kanalımız ve facebook  gurubumuzda yayınlanmaktadır. Bu davete  katılmanızı sizlerden bekliyorum… Kimin eğitim konusunda eksiği varsa buyursun alsın… Rabbim hayırlı etsin inşallah…                                                                                                                                                                           

                                                                                                                                                                                                                                               

Dünya grafik ailesinden açık çağrı Mustafa Yazıcıoğlu